Татарстан делегациясе «Иннопром-2024»кә килде

2024 елның 8 июле, дүшәмбе

8 июльдән 11 июльгә кадәр Екатеринбургта «Иннопром - 2024» Халыкара сәнәгать күргәзмәсе уза.

Татарстан Республикасының Раис Рөстәм Миңнеханов җитәкчелегендәге делегациясе Екатеринбургта «Иннопром - 2024» Халыкара сәнәгать күргәзмәсе чараларында катнашачак. Үзәк директоры Марат Әхмәров делегация составына керде. Күргәзмәнең төп темасы - «Технологик партнерлык: киләчәк образын формалаштырып».

ТР сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы республиканың бердәм экспозициясен оештыра, анда Татарстанның 30га якын компаниясе - Татлифт, КМПО, Завод Таткабель, РариТЭК Холдинг, Нәфис Косметикс, Татшина, АйСиЭл Техно һәм башкалар үз потенциалын күрсәтәчәк. Стендның мәйданы 250 кв.м.

Мәсәлән, «Татлифт» торак һәм административ биналар өчен пассажирлар лифты урнаштырган (үз концепциясе: «лифт - интерьер дәвамы). Кабина эшләнешендә табигый таш, пыяла, авыр янучан МДФ, яктыртуның төрле схемалары кулланыла ала. Локальлашу дәрәҗәсе 90% тәшкил итә.

РариТЭК холдинг бензин аналоглары каршында билгеле бер өстенлеккә ия "Москвич" автомобиленең газ версиясен тәкъдим итте.

Иннополис Университетын бер координаталы позиционерлы сварочный 6 күчәр сәнәгать роботы урнаштырган. Ул металлдан MIG/MAG методы белән эшләнмәләрне эретеп ябыштыру өчен каралган.