2023 елның 10 феврале, җомга

10 февральдә Россия Федерациясе Федераль җыелышының Дәүләт Думасы депутаты Татьяна Ларионова җитәкчелегендә Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләрендә милли проектларны һәм комиссияләрне мәгълүматлаштыруда һәм гамәлгә ашыруда ярдәм итү мәсьәләләре буенча «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге комиссиясенең берләштерелгән утырышы булды.

Үзәк директоры Марат Әхмәров «Татарстан Республикасында «Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проектын гамәлгә ашыру барышы турында» доклад белән чыгыш ясады.

Үз чыгышында республиканың Яр Чаллы, Казан, Түбән Кама, Кукмара, Чистай муниципаль районнары кебек башкарма комитетларны аерым билгеләп үтте. Алар 2022 елда «Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проекты нәтиҗәләренә зур өлеш керттеләр.

Исегезгә төшерәбез, "Хезмәт җитештерүчәнлеге" милли проектының 2022 ел нәтиҗәләре буенча барлык күрсәткечләре дә үтәлде, аларның кайберләре алданрак бара. Милли проектта катнашучы предприятиеләрнең саны буенча күрсәткеч 130 %ка үтәлде - 208 предприятие план буенча 161 предприятиегә кушылды. Бу нәтиҗәгә, шул исәптән муниципаль берәмлекләр белән бергәләп адреслы эшләү исәбенә ирешелде.

Татьяна Ларионова әлеге практиканы дәвам итүнең мөһимлеген билгеләп үтте һәм “Хезмәт җитештерүчәнлеге” илкүләм проектының башкалар арасында иң ачык чагылуын ассызыклады.