«Җитештерү 360» V Федераль форумын үткәрүгә әзерлек башланды

2023 елның 3 феврале, җомга

«Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проекты кысаларында ел саен «Җитештерү 360» Федераль форумы уза. 2023 елда форум Казанда узачак. Форумны оештыручылар - Россия Икътисади үсеш министрлыгы һәм хезмәт җитештерүчәнлеге өлкәсендә компетенцияләрнең федераль үзәге, Татарстан Республикасы Хөкүмәте ярдәмендә.

«Җитештерү 360» федераль форумы - Россия Федерациясендә төп мәйданчык - сакчыл җитештерү һәм хезмәт җитештерүчәнлеген күтәрүнең иң яхшы тәҗрибәләрен тиражлау өлкәсендә тәҗрибә уртаклашу.

Форум сакчыл җитештерү принципларына нигезләнгән дәүләт хакимияте органнары, иҗтимагый берләшмәләр, лидерлар предприятиеләре вәкилләрен, шулай ук «Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проектында катнашучы предприятиеләрне берләштерә.

3 февральдә федераль үзәк вәкилләре форумны уздыру өчен потенциаль мәйданчыкларны бәяләү максатында республикага килделәр. Якын арада аны уздыру датасы һәм урыны билгеләнәчәк.

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасы 2021 елда «Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проектына керүче Россия Федерациясе субъектлары арасында хезмәт җитештерүчәнлеге йомгаклау рейтингында лидер булды һәм 2023 елда «Җитештерү 360» V Федераль форумын үзендә кабул итү хокукын алды.