Үзәкнең директоры Марат Әхмәров “ИННОПРОМ” халыкара сәнәгать күргәзмәсендә катнашты. Үзәк Азия 2022»

2022 елның 26 апреле, сишәмбе

Үзәкнең директоры Марат Әхмәров «ИННОПРОМ» халыкара сәнәгать күргәзмәсендә катнашты. Үзәк Азия 2022».

Үзәкнең директоры Марат Әхмәров Татарстан Республикасы делегациясе составында «ИННОПРОМ» халыкара сәнәгать күргәзмәсендә катнашты. Үзәк Азия 2022 ", ул 25 апрельдән 27 апрельгә кадәр Ташкентта узды.

Күргәзмәне оештыручылар Россия Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы һәм Үзбәкстан Инвестицияләр һәм тышкы сәүдә министрлыгы.

Күргәзмәдә һәм эшлекле программада Россия, Үзбәкстан, Белоруссия, Венгрия, Франция, Таҗикстан, Әрмәнстан, Казахстан, Кыргызстан республикаларыннан 700дән артык җитештерү компаниясе һәм бизнес-делегацияләре катнашты. Күргәзмәнең төп бүлекләре: металлургия һәм материаллар, сәнәгать автоматлаштыруы, машина төзелеше һәм компонентлар җитештерү.

Күргәзмә экспозициясендә Made in Russia исеме белән Россиянең төрле төбәкләреннән 17 компания тәкъдим ителде. Россия компанияләре һәм җитештерүчеләр электр белән тәэмин итү өчен «интеллектуаль» җиһазлар һәм «акыллы челтәрләр», цифрлы электр подстанцияләре, нефть-газ химиясе һәм металлургия җиһазлары, белешмәләрне ышанычлы саклау өчен блокчейн-платформалар, йөрү өчен түләү өчен контактсыз валидаторлар, шулай ук төрле түләү платформалары үз продукциясен тәкъдим итте. Өч көн эчендә ИННОПРОМ да Ташкентта 10 меңнән артык кеше булган, ә экспонентларның өчтән бере киләсе елда күргәзмәдә катнашу белән кызыксынуын раслаган инде.