Татарстан 2024 елның беренче яртыеллыгында РЦК рейтингы лидеры булды

2024 елның 17 июле, чәршәмбе

Татарстан Республикасы 2024 елның беренче алты аенда эш йомгаклары буенча төбәк компетенцияләр үзәкләре рейтингын җитәкләде. Кырым Республикасының РЦК икенче урынны алды, өченче урында - Белгород өлкәсенең РЦК.

«Еллык рейтинг һәр төбәкнең РЦК җаваплылыгы зонасында максатларга ирешү өстендә никадәр уңышлы эшләвен күрсәтә. Ул нәтиҗәләрне яхшырту өчен мөмкин булган тайпылышларны күрергә ярдәм итә. Рейтинг шулай ук «Хезмәт җитештерүчәнлеге» илкүләм проектының максатларын уңышлы үтәүче төбәк командаларын аерып күрсәтергә мөмкинлек бирә. Лидерлар нәтиҗәле практикалар эшли, сакчыл җитештерү һәм үз эшчәнлеген оештыру инструментларын нәтиҗәле гамәлгә кертү буенча башка төбәкләрдәге коллегалары өчен үрнәк булып тора», - дип билгеләп үтте РЦК белән эшләү бүлеге башлыгы, ФЦК консультантлары һәм партнерлары Евгений Шустов.

РЦК ның беренче унлыгына - милли проект лидерлары шулай ук Ростов өлкәсе, Краснодар крае, Кемеров өлкәсе - Кузбасс, Түбән Новгород, Чиләбе, Самара, Волгоград өлкәләре керде.

Исегезгә төшерәбез, ФЦК «Хезмәт җитештерүчәнлеге» илкүләм проекты кысаларында 2020 елда рейтинг үткәрә башлады. Анда Рейтинг үткәрү датасына кимендә бер проектны гамәлгә ашырган һәм агымдагы елда билгеләнгән максатларга ия РЦК катнаша. Бүгенге көндә бу илнең 53 төбәгеннән РЦК.