Чаллы шәһәрендә «Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проектының потенциаль катнашучылары белән эшлекле очрашу

2023 елның 21 августы, дүшәмбе

2023 елның августында «Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру темасына эшлекле очрашу булды. Очрашу Чаллы шәһәре Башкарма комитеты ярдәмендә Татарстан Республикасы Төбәк компетенцияләр үзәге тарафыннан оештырылды.

Очрашуда 12 предприятие вәкилләре катнашты. Предприятиеләрдә хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру проектларының дәүләт ярдәме, нәтиҗәләре һәм аларны гамәлгә ашыру тәҗрибәсендә каралган «Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проектында катнашу шартлары турында предприятиеләргә керү сүзе һәм мәгълүмат бирү белән Татарстан Республикасы ҮК төбәк һәм федераль хакимият органнары белән хезмәттәшлек итү бүлеге башлыгы Мәхмүтов Марат Мортаза улы шәһәр башкарма комитетының икътисад бүлеге башлыгы Әхтәмова Гөлнара Сәетҗан кызы һәм эшмәкәрлекне икътисадый үстерү һәм яклау идарәсе башлыгы урынбасары Сәгъдиев Айрат Сәгыйт улы чыгыш ясады.

Оештыручылар ассызыклаганча, предприятиеләрнең «Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проектында катнашуы аларга дөньядагы иң алдынгы һәм нәтиҗәле методикаларны кертергә, Сәнәгатьне үстерү фонды тарафыннан финанслануга юл алырга мөмкинлек бирәчәк, шулай ук катнашучыларны кызыксындырган сорауларга җавап бирделәр. "Милли проект узган елга карата ел саен 5% үсешне күздә тота. Милли проект күрсәткечләрен арттырып үтәгән һәм 30-50%ка үзләренең җитештерүчәнлеген күтәргән предприятиеләр дә бар”, - дип аңлатты М.М. Мәхмүтов.