«Хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру факторы буларак сакчыл җитештерү» күчмә утырышы

2022 елның 4 июле, дүшәмбе

Үзәкнең директор урынбасары - РЦК җитәкчесе Шамил Бәйрәмов делегация составында ТР Дәүләт Советында депутат төркеме җитәкчесе һәм “ТНВ” депутат төркеме әгъзалары, “Аҗаган” җитештерү берләшмәсе генераль директоры Артур Абдульзянов җитәкчелегендәге “КАМАЗ” ГАҖда булды. Визит кысаларында «Сакчыл җитештерү, хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру факторы» дигән күчмә утырыш булды.

Танышу экскурсиясе барышында делегация әгъзалары автомобиль заводында кабиналар җыю конвейерында һәм төп җыю конвейерында, Р6 двигательләрен җыю конвейерында һәм двигательләр заводында укыту-технология комплексында булдылар. Кунаклар шулай ук «Процесслар фабрикасы»нда булдылар, анда «Хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру факторы буларак сакчыл җитештерү» дигән түгәрәк өстәл узды, аның барышында «КАМАЗ» вәкилләре һәм республика предприятиеләре докладлар белән чыгыш ясадылар, Татарстан сәнәгатен үстерү өчен актуаль мәсьәләләр буенча фикер алыштылар.

Аерым алганда, хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру коралы буларак сакчыл җитештерү турында компаниянең генераль директоры урынбасары Илдар Шамилов һәм «КАМАЗ» ГАҖнең җитештерү системасын үстерү комитеты рәисе урынбасары Артем Груздов сөйләделәр. Кече һәм урта бизнес предприятиеләрендә сакчыл җитештерү концепциясен гамәлгә кертү турындагы нотык белән Татарстан Республикасы Дәүләт Советында «ТНВ» депутат төркеме җитәкчесе, «Аҗаган» җитештерү берләшмәсе генераль директоры Артур Абдульзянов чыгыш ясады.«Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проекты кысаларында сакчыл җитештерүне гамәлгә кертү проектларын гамәлгә ашыру тәҗрибәсе белән Шамил Байрамов уртаклашты. Шулай ук «Техноформ» АҖ генераль директоры Максим Карасёв, «РИАТ» ААҖ генераль директоры урынбасары - җитештерү буенча директор Александр Макушев һәм башкалар нотыклары яңгырады.